Sosyal Medya:

“Su ve Enerji için Akıllı Çözümler: LOWARA” semineri Ankara’da düzenlendi

LOWARA Pompa ve Hidrofor Sistemleri Türkiye Distribütörü İlpa Su Teknolojileri ev sahipliğinde ve Lowara Ankara bayisi Omni Enerji Sistemleri‘nin katkısıyla düzenlenen "Su ve Enerji için Akıllı Çözümler: LOWARA” semineri, 24 Kasım 2014 tarihinde Wyndham Hotel Ankara’da yüksek bir katılım oranı ile düzenlendi.
 
Seminerde, Xylem Teknik Eğitim Müdürü Giovanni Mugnolo tarafından, dünyanın en büyük pompa üretim grubu olan Xylem'in oluşumu ve bünyesinde barındırdığı 30’dan fazla markanın yanı sıra Avrupa Birliği ErP direktifleri hakkında bilgiler verildi. Ardından Xylem’in amiral  gemisi Lowara’nın Bina sistemleri pazarı için geliştirdiği ürün gruplarının tanıtımının yapıldığı seminerde, özellikle 2014 Mayıs ayında pazara sunulan ve 6 ayda 1.800 adet gibi olağanüstü bir satış rakamına ulaşan ıslak rotorlu sirkülasyon pompası Ecocirc XL ve benzersiz frekans kontrol sistemi Hydrovar ürünleri üzerine odaklanıldı. Ürünlerin benzerlerinden ayrılan özellikleri, kullanım kolaylıkları, sağladığı avantajlar, su ve enerji verimliliğine katkıları hakkında geniş bilgi verilen seminere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Vakıflar Bölge Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının makine mühendisleri ve proje kontrolörlerinin yanı sıra pek çok mekanik tesisat, müşavirlik, mühendislik ve proje firmalarının seçkin temsilcileri katıldı.
 
Mugnolo’nun etkili sunumunun ardından Lowara Türkiye Satış Müdürü Mustafa Köşe, Türkiye ve dünyada Lowara ile hayat bulan projeler ve onların kısa hikâyelerini anlattı. Seminerin son bölümünde firma genel müdürü Levent Topel, 2015 yılında başlatacakları sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi vererek katılımcıların büyük alkışını aldı.
 
Lowara, sadece su ve enerji verimliliğine yaptığı vurgu ile değil, aynı zamanda seminerde dağıttığı geri dönüşümlü armağanları ile de çevre duyarlılığına dikkat çekti.  Seminer sonunda düzenlenen akşam yemeğinde seminer katılımcıları bir araya gelerek keyifli vakit geçirdiler.
Haberler kategorisindeki diğer başlıklar